Ostrov Nusa Penida, CELOROČNĚ

Nusa Penida
«»Počet fotografií: 6
 
Nusa Penida
Nusa Penida
Nusa Penida
Nusa Penida
Nusa Penida
  • Ostrov leží jihovýchodně od  ostrova Bali pouze 45 min. lodí a je oddělen Badunským průlivem.
  • Kdysi byl vyhnanstvím pro zločince a nežádoucí osoby Klungungského království, dnes skvělé místo pro surfování, potápění a šnorchlování.
  • Hlavním zdrojem příjmu je pěstování a export mořských řas. Pobřeží je poseté políčky, která ožívají v různou denní dobu podle přílivu a odlivu a domorodci zde těžce pracují

 

MOŽNOSTI VÝLETŮ:

  • Fascinující chrámy – PedBatukuning a obrovská vápencová jeskyně Karangsari.
  • Přírodní prameny s jezírky na břehu moře Tembeling, populární pláž s bílým pískem Crystal BayNetopýří jeskyně – obrovský chrám uvnitř skály nebo náročný sestup a posléze výstup ze skalisek 200 metrů nad mořem, kam vede jen provázky svázaná bambusová lávka. Na konci náročného treku čeká malebný chrám se sladkým pramenem, kde můžete nerušeně relaxovat.
  • Sousedí s mnohem menšími ostrovy: Nusa Lembongan a Nusa Ceningan, které jsou spolu spojené mostkem pro pěší a motorky.
  • Mekka hinduistů - každý balijský hinduista musí alespoň jednou v tomto životě vykonat cestu na Nusa Penidu. Na černém magickém ostrově se konají, stejně jako na Bali, nejrůznější ceremonie téměř každý den. Jejich cílem je vyhnat z těla zlé duchy a nastolit harmonii mezi dobrem a zlem. 

Počasí

Podnebí na Bali a na okolních ostrovech je tropické a rovníkové.

Nabízí více variant počasí. Pobřeží je teplejší a je ochlazováno mořskými větry. Sever ostrova je vlhký s častými mlhamivýchodní pobřeží je suché a slunečné. Směrem do vnitrození jsou teploty nižší, s ranními teplotami kolem 15°C.

Celoročně se zde denní teploty pohybují okolo 30°C a jsou zde dvě roční obdobíObdobí sucha je ovlivněno východním monzunem – od května do října a období dešťů, ovlivněno západním monzunem – od listopadu do března. Nejsou to ale vydatné deště celý den, spíše přeháňky, které se různě střídají.

V posledních letech se po celém světě lehce zbláznilo počasí, takže je nutné počítat s tím, že se počasí nebude chovat standardně – tzn. že v období sucha je větší šance, že bude pršet a v období dešťů může být krásně. 

Počítejte s tím, že vnitrozemí (okolo sopek, či Ubud a severně od něj) je mnohem deštivější než pobřeží. Je to vidět i na tom, že v okolí sopek se často drží mraky, které se později odpoledne začnou rozpínat i na ostatní části ostrova a ze kterých velice rádo prší.

Vlhkost vzduchu se na Bali pohybuje kolem 80%, často však i přes 90%.

 

Přidat nový ohlas

Termíny

Poptávkový formulář