Sopečná JÁVA - Ijen a Bromo, CELOROČNĚ ( 2 noci )

Sopečná JÁVA (celoročně)
«»Počet fotografií: 12
 
Sopečná JÁVA (celoročně)
Sopečná JÁVA (celoročně)
Sopečná JÁVA (celoročně)
Sopečná JÁVA (celoročně)
Sopečná JÁVA (celoročně)
Sopečná JÁVA (celoročně)
Sopečná JÁVA (celoročně)
Sopečná JÁVA (celoročně)
Sopečná JÁVA (celoročně)
Sopečná JÁVA (celoročně)
Sopečná JÁVA (celoročně)

Jeden z hlavních a nejzalidněnějších ostrovů Indonésie, JÁVA - 13. největší ostrov světa a  téměř celá je vulkanického původ. My se nyní seznámí s její východní částí.

KAWAH IJEN s téměř 3 000 metry je jedna z nejznámějších, aktivních, jávských sopek. Rozkládá se v 15-ti kilometrovém pásmu Ijen Caldera. Vně vulkánu je největší sirné jezero tyrkysové barvy. Ale pozor jedná se o nejkyselejší jezero na Zemi, obsahující kyselinu sírovou. Sopka je známa především díky těžbě síry.  Podmínky těžby jsou velice těžké, ale i přesto muži, kteří zde pracují, dokážou denně vytěžit kolem 5 - 7 tun čisté síry. K nejúžasnějším zážitkům za noci patří modrý plamen. Denní světlo zase ukáže půvabné jezero.

GUNUNG BROMO je součástí regionu Bromo, proslulý vulkanickou krajinou. Jeho střed tvoří ohromný kráter, jehož stěny padají do hlouby 300m. Kráter obepíná hradba vulkánů a Gunung Bromo se s vámi 2 392 m je jeho dominantou. Věčně dýmající vrchol, který se zvedá uprostřed písečné pláně nazývané „Moře písku“. V oblasti je vyhlášen národní park Bromo-Tengger-Semer, kde najdete horský deštný prales i horské lučiny.

V nižších polohách pohoří se nacházejí kávové a kaučukové plantáže, i horké vodopády.

 

PROGRAM:

Tento výlet na další z mnoha indonéských ostrovů je skutečně aktivním zážitkem. Jedná se o dvou nebo třídenní dobrodružnou vyjížďku na Jávu, spojenou s výstupem na jeden či dva jávské vulkány. Výlet je určen pro každého, kdo se nechce spokojit jen s obvyklými dovolenkovými zážitky typu „moře – pláž.“

 

1. DEN: Z Bali odjíždíte ráno směrem na sevrozápad ostrova do přístavu Gilimanuk. Odtud se přejíždí trajektem na Jávu a následně, s přestávkou na oběd, až do blízkosti sopky Bromo, kde je zajištěné ubytování a večeře.

2. DEN: Den začíná ve 4.30 ráno přesunem autem na vyhlídkové panorama hory Penanjakan s vyčkáním na okouzlující východ slunce. Poté jedete džípy přes poušť, kde následně přesedláte na koňský hřbet a kolem 8.00 dorazíte k úpatí sopky Bromo (lze tam dojít i pěšky).

Název Bromo je odvozen z jávské výslovnosti Brahma (hinduistický bůh stvořitel). Sopka Bromo, se svou výškou 2.329 m n. m., patří mezi nejnavštěvovanější vulkány na Jávě. Je snadno dostupná a nabízí okouzlující panorama.  Ke konci dne pak přejedete na ubytování v okolí sopky Ijen.

3. DEN: V 1.30 ráno odjíždíte k úpatí sopky Ijen (2.799 m n. m.), odkud začíná noční výstup. Ten není náročný a tempo chůze přizpůsobujete svému aktuálnímu fyzickému stavu.  Vně kráteru probíhá těžba přírodní síry, kam je již vstup bohužel zakázaný. Nejedná se totiž o mechanizovanou těžbu, ale dělníci ji vysekávají doslova holýma rukama a vynášejí v koších na zádech z kráteru nahoru. Jedná se někdy o náklad těžší než 80 kg. Pod rouškou noci jde o dech beroucí ohnivou podívanou. Tekutá síra se řine z útrob sopky a unikající plyn hoří chladně modrým plamenem.

Východ slunce pozorujte z vrcholu kráteru, kde se vám s přibývajícím světlem otevírá opravdu jedinečný výhled. Jde skutečné o velkolepou podívanou! Návrat na Bali je ve večerních hodinách téhož dne.

 

Doporučené vybavení:

  • Opalovací krém
  • Sportovní obuv
  • Větrovka
  • Dlouhé kalhoty
  • 2 x tričko na převlečení, šátek na obličej
  • Baterka – čelovka (lze zapůjčit)
  • Ručník, základní hygiena
  • Hůlky (lze zapůjčit)

CENA od 286 €/ osoba ( min. 2 osoby )

 

Počasí

Klimatické podmínky Indonésie jsou rozmanité. Cele souostroví leží v tropické oblasti, kde se teplota pohybuje v rozmezí od 21 – 33 stupňů Celsia, na horách bývá samozřejmě chladněji. Rok se teoreticky dělí na suché a vlhké období – podle toho, jak zrovna vanou monzunové větry.

Obecně lze říci, že od listopadu do dubna převládá na většině území  vlhčí počasí ( nejvíce zpravidla prší v lednu a únoru ), období od května do října lze označit za období sucha.

Hlavní turistická sezóna je tedy od poloviny června do poloviny září a dále kolem Vánoc a Nového roku. 

Přidat nový ohlas

Termíny

Poptávkový formulář