Sulawesi Toraja, CELOROČNĚ ( 4 noci )

Sulawesi Toraja
«»Počet fotografií: 11
 
Sulawesi Toraja
Sulawesi Toraja
Sulawesi Toraja
Sulawesi Toraja
Sulawesi Toraja
Sulawesi Toraja
Sulawesi Toraja
Sulawesi Toraja
Sulawesi Toraja
Sulawesi Toraja

Toraja patří k turisticky nejvyhledávanějším částem ostrova Sulawesi. Půvabnou horskou krajinu lemují tradiční domy připomínající svým tvarem lodě, na kterých údajně připluli předkové dnešních obyvatel. Oblast je známá svými unikátními pohřebními rituály.

 

TORAJA TRIBE ADVENTURE

05 dní / 04 noci

začátek : Makassar

konec : Makassar

 

Den: 1.Makassar - Rantepao

Přílet do Makassaru, dříve známému  jako Ujung Pandang. Přesun do Toraji, asi 5-ti hodinová jízda mezi vesnicemi Cimba se zastavkámi na fotografování. Toraja patří k turisticky nejvyhledávanější části ostrova Sulawesi. Půvabnou horskou krajinu lemují tradiční domy připomínající svým tvarem lodě, na kterých údajně připluli předkové dnešních obyvatel. Během velkolepých pohřebních rituálů bývají poraženy stovky buvolů. Příjezd do Sengkang v odpoledních hodinách. Zde vyplujete na výlet dřevěnou, dlouho lodí po jezeře Tempe, kde můžete pozorvat plovoucí rybářské domy.

 • Ubytování v hotelu ve vesnici Sengkang ( BBC Sengkang )

 

Den 2.: SENGKANG – RANTEPAO

Po snídani v hotelu pokračujete zhruba 5-ti hodinovoi jízdou do Rantepao. Na cestě zastávka u obrovského “bat” stromu  v Soppengu. Na oběd v Enrekang s nádhernými panoramaty hor Bambapuang. Odpoledne dorazíte do Rantepao. Před ubytováním ještě navštívíte vesnici Londa.

 • Ubytování v hotelu, Toraja Heritage, Standard pokoj, 3 noci

 

Den 3.: Toraja

Po snídani obhlídka Toraji  - země plná překvapení. Návštěva tradičních vesnic  Kete Kesu, Lemo, Suaya. Vesnice s tradičními, torajskými, rodinnými domy zdobenými buvolími rohy - tongkonany, dětský hřbitov v kmeni stromů, skalní galerie dřevěných loutek tau tau a královské hrobky. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách.

 

Den 4.: TORAJA

Po snídani v hotelu vás čeká další den objevování Tana Taraja, indonéské pohoří Eden. Navštívíte tkací centrum, vesnici Sadan, Pallawa s tradičními domy a sípkami. Bori, pohřebiště z megalitů, pozůstatky starobylé kamenné kultury. Tradišní Tongkonanský dům s lidskou lebkou. Odpoledne zpět do hotelu.

 

Den 5.: RANTEPAO – MAKASSAR

Osmihodinový přesun do Makassaru a odlet.

 

CENY ZÁJEZDU s místním průvodcem:

Min. 2 osoby 764 USD/ osoba

Min. 4 osoby 672 USD/ osoba

Min. 6 osob 614 USD/ osoba

Min. 8 osob 518 USD/ osoba

Single osoba příplatek 186 USD/ osoba

 

V CENĚ ZÁJEZDU:

 • Výlety a doprava dle itineráře
 • Jídlo dle programu
 • 4x ubytování se snídaní ( 2 osoby na pokoji ) Vstupní poplatky do vesnic
 • Anglicky mluvící průvodce
 • Dřevěná loď na jezeře Sengkang

 

V CENĚ ZÁJEZDU NENÍ:

 • Letenky a letištní poplatky ( lze zajistit s naší CK )
 • Jídlo a pití mimo itinerář
 • Poplatky za použití kamery/ foťáku
 • Spropitné
 • Transfery mimo program
 • STORNO, cestovní, potápěčské pojištění (naše CK Relax dive nabízí veškeré pojištění)
 • Česky mluvící průvodce ( v případě zájmu lze zajistit )

 

DOPORUČENÍ: zájezd je možno uskutečnit celoročně, ale nejlépe duben – říjen, kdy není období dešť

Počasí

Klima v Indonésii je tropické, rovníkové, které je po celý rok poměrně stabilní a ovlivněné spíše nadmořskou výškou. Na všech ostrovech se střídají dvě roční období. Mezi listopadem až dubnem přináší západní monzun období dešťů. A od května do října východní monzun způsobuje období sucha. Vzhledem k rozmístění ostrovů mají jednotlivé části své odlišnosti. Ideální měsíce k návštěvě jsou srpen a září. Teploty dosahují v průměru 26 – 32°C. Roční úhrn srážek na většině území činí kolem 2 000 mm, v některých oblastech jenom do 1 800 a na jihozápadních svazích hor až 6 000 mm.

Vzhledem k rovníkové poloze Indonésie zde rovněž vzniká pro Středoevropana velmi zajímavý jev: všechny dny jsou tu po celý rok prakticky stejně dlouhé. Vzdálenost této oblasti od Slunce se zde s ročními obdobími téměř nemění, a tak se zde po celý rok rozednívá kolem půl šesté ranní a stmívá se těsně po šesté.

Přidat nový ohlas

Termíny

Poptávkový formulář