Flores až ke komodským drakům, CELOROČNĚ ( 7 nocí )

Flores od východu až do NP Komodo ( CELOROČNĚ, delší verze )
«»Počet fotografií: 10
 
Flores od východu až do NP Komodo ( CELOROČNĚ, delší verze )
Flores od východu až do NP Komodo ( CELOROČNĚ, delší verze )
Flores od východu až do NP Komodo ( CELOROČNĚ, delší verze )
Flores od východu až do NP Komodo ( CELOROČNĚ, delší verze )
Flores od východu až do NP Komodo ( CELOROČNĚ, delší verze )
Flores od východu až do NP Komodo ( CELOROČNĚ, delší verze )
Flores od východu až do NP Komodo ( CELOROČNĚ, delší verze )
Flores od východu až do NP Komodo ( CELOROČNĚ, delší verze )
Flores od východu až do NP Komodo ( CELOROČNĚ, delší verze )

FLORES - Ostrov obdařený přírodní krásou lemují kužely vulkánů  všudypřítomná zeleň i bohatství podmořského světa .Vrchol návštěvy Floresu představují unikátní jezera Kelimutu, jenž neustále mění svoji barvu.

Národní park KOMODO - rozkládána se na několika indonéských ostrovech, z nichž 3 největší jsou Komodo, Rinca a Padar. Je to výlet do dob bájí a mýtů, posledního útočiště volně žijících obřích ještěrů – varanů komodských. Tito nevypočitatelní a pravěce vypadající dravci – draci, dosahující délky až 3 metrů a váhy až 150 kg. 

 

PROGRAM: ( 8 dní/ 7 nocí )

Začátek  v Ende (východní Flores) a  konec  v Labuan Bajo (západní výběžek Flores) 

Den 1. Ende – Moni    

Přílet na Flores – Ende, kde vás řidič vyzvedne, přejezd do vesnice Moni známé výrobou ikatu, zhruba 3 hodiny jízdy.

 

Den 2.  Moni - Kelimutu - Ende – Riung

Po malé brzké ranní snídani okolo 5:30 hodiny ranní vyjedete k přírodnímu zázraku -  Kelimutu s unikátními jezery měnícími barvy. Cesta k nim je zhruba 1,5 km výšlap a 127 schodů, kde se vám otevře výhled na jezera barev zelené, modré a černé. Když byla jezera objevena v roce 1918 geology z Holandska, měly barvy červenou, modrou a bílou. Poté zpět do hotelu na snídani a pokračujte v cestě k vesnici Moni, Wolotopo známé svými tradičními domy, svatyněmi a megality. V pozdní odpoledni dorazíte do Riung.

 

Den 3.: Riung  – Bajawa

Po snídani vyplujete na výlet lodí, prozkoumáte velkolepou mořskou zahradu sedmnácti ostrovů. Útes “Seventeen Islands”  je neskutečně bohatý na tvrdé i měkké korály, mnoho barevných rybek a idylické bílé pláže. Poračujete autem směr Bajawa se zastávkou u přírodních, horkých pramenů v Soa.   

 

Den 4.:  Bajawa okolí – vesnice Gurusina - Ruteng

Vesnice Bajawa leží v srdci etnické civilizace Ngadha, která je známa pro svou megalitickou kulturu a uctívání předků. Tradiční vesnice s kamennými památkami a svatyněmi jsou umístěny v nádherné, vulkanické, hornaté krajině.  Dopoledne strávíte v mírumilovné vesnici Gurusina, procházka vesnicí a okolní farmy, kde uvidítě každodenní práci místních obyvatel.  Před obědem vyrazíte do Rutengu s nádhernými výhledy a možnostmi zastavit na focení. Zastávka u jezerav v kráteru, Ranamese. V pozdním odpoledni dorazíte do Rutengu.

 

Den 5.:  Ruteng  - Labuan Bajo

Snídaně v hotelu a návštěva tradiční vesnice etnika Manggarai a jejich unikátní domy. Cestou do přístavu Labuan Bajo, západního výběžku ostrova Flores si užíváte pohled na skvostná panoráma rýžových polí a kopců v jejich pozadí poblíž oblasti Lembor a Cancar.

 

Den 6.:  Labuan BajoKomodo

V ranních hodinách přesun do přístavu na dřevěnou, místní loď. Zhruba 4 hodinová plavba k NP Komodo, které se skládá z mnoha ostrůvků, těch hlavních pět jsou: Komodo Island, Rinca Island, Padar Island, Gili Motang, and Nusa Kode. V případě přízně počasí zastávka u ostrova Bidadar, zde šnorchlování v průzračné vodě a oběd na bílé pláži. Pokračujete v plavbě až k ostrovu Komodo, kam doplujete v pozdním odpoledni, kdy máte stále čas objevit krásy tohoto ostrova.  Ostrov je známý především komodskými varany, největšími ještěry světa, kteří se vyskytují pouze v této oblasti. Dále je zde možné vidět další velká zvířata jako buvoli, jeleni, divocí koně a prasata či hadi a ptáci .

 

Den 7.:  KomodoRinca – Labuan bajo

Snídaně na lodi a výprava zhruba 2,5 hodinová za komodskými draky do Banunggulung, což je místo, kde se dříve varani krmili. Dále pokračujete v plavbě k růžové pláži, kde je možné si zaplavat nebo šnorchlovat, na krásných, barevných, korálových útesech. Pokračujete v plavbě k ostrovu Rinca, což je další ostrov, kde se vyskytují varani a čeká vás zde procházka. Zpět na loď a plavba do Labuan Bajo.  

 

Den 8.:  Labuan Bajo – odlet 

Po snídani v hotelu navštívíte jeskyně Batu Cermin, což je indonéský název pro zrcadlové jeskyně, kde se nacházejí vápencové skály, které nádherně odrážejí sluneční světlo. Dále transfer na letiště a odlet.

 

CENY ZÁJEZDU s místním průvodcem:

Min. 2 osoby  1 665 USD/ osoba

Min. 4 osoby  1 546 USD/ osoba

Single osoba příplatek 235  USD/ osoba ( možné pouze v hotelech, ne v kajutě na lodi )

 

 V CENĚ ZÁJEZDU:

 • Výlety a doprava dle itineráře
 • Plavba na dřevěné lodi ( komplex 17-ti ostrovů )
 • Hotely se snídaní ( nižší standard, dvě osoby na pokoji )
 • Ubytování v místním domě s večeří v Bajawa
 • Anglicky mluvící průvodce
 • Vstupné a poplatky do vesnic
 • 2 dny výlet kolem NP Komodo ( dřevěná loď, v kajutách je klimatizace 1 noc zde )
 • Ranger po ostrově Komodo

 

V CENĚ ZÁJEZDU NENÍ:

 • Letenky a letištní poplatky ( lze zajistit s naší CK )
 • Vybavení ke šnorchlování/ plavání
 • Jídlo a pití mimo itinerář
 • Poplatky za použití kamery/ foťáku
 • Spropitné
 • Transfery a hotely na Bali 
 • STORNO, cestovní, potápěčské pojištění (naše CK Relax dive nabízí veškeré pojištění)
 • Česky mluvící průvodce ( v případě zájmu lze zajistit )

 

DOPORUČENÍ: zájezd je možno uskutečnit celoročně, ale nejlépe duben – říjen, kdy není období dešťů 

 

Počasí

Klima v Indonésii je tropické, rovníkové, které je po celý rok poměrně stabilní a ovlivněné spíše nadmořskou výškou. Na všech ostrovech se střídají dvě roční období. Mezi listopadem až dubnem přináší západní monzun období dešťů. A od května do října východní monzun způsobuje období sucha. Vzhledem k rozmístění ostrovů mají jednotlivé části své odlišnosti. Ideální měsíce k návštěvě jsou srpen a září. Teploty dosahují v průměru 26 – 32°C. Roční úhrn srážek na většině území činí kolem 2 000 mm, v některých oblastech jenom do 1 800 a na jihozápadních svazích hor až 6 000 mm.

Vzhledem k rovníkové poloze Indonésie zde rovněž vzniká pro Středoevropana velmi zajímavý jev: všechny dny jsou tu po celý rok prakticky stejně dlouhé. Vzdálenost této oblasti od Slunce se zde s ročními obdobími téměř nemění, a tak se zde po celý rok rozednívá kolem půl šesté ranní a stmívá se těsně po šesté.

Přidat nový ohlas

Termíny

Poptávkový formulář