Safari SEVEROJIŽNÍ, loď TIGER LILLY ( 13.-20.10.2019) odlet Praha

Potápění na nejlepších vracích a útesech v severní části Rudého moře a v oblasti Safagy, včetně jednoho z nejproslulejších vraků na světě – Thistlegormu, nejzrádnějšího útesu v Rudém moři – Abu Nuhas a dalších krásných, barevných reefů.

Sedmidenní Safari  od NEDĚLE DO NEDĚLE na lodi TIGER LILLY max. 24 klientů.

Všechny kajuty jsou dvoulůžkové, mají ledničky, individuální klimatizaci. 4 vrchní kajuty + 8 kajut v podpalubí (ve dvou vrchních kajutách je manželská postel, ostatní kajuty mají oddělená lůžka).

 

Letenky na trase PRAHA HURGADA ALAM TRAVEL SERVICE.

Každý máte 23 kg hlavní zavazadlo + příruční.

 

PROGRAM:

( může se měnit v závislosti na přírodních podmínkách či rozhodnutí kapitána )

1.den: Přílet do Hurghady, transfer z letiště do přístavu v Hurgada/Safaga, nalodění

2. – 7.den:

Reef Shaab El – Erg - lokalita známá výskytem delfínů

Ostrov Gobal – driftový ponor , častý výskyt delfínů, vráček s bohatým životem

Útes Abu Nuhas – vraky lodí Carnatic a Giannis D a Crisoula

Thistlegorm - Vrak jednoho z nejznámějších vraků světa

Ostrov Siyul a Umm Gamar – možnost potápění a šnorchlování v krásných korálových zahradác

Ostrov Small Giftun – jeden z nejnavštěvovanějších v oblasti Hurghady

Gotta Abu Ramada – korálové zahrad

Vrak lodi Salem Express a lodi Poseidonia

Panorama reef – krásný reef v oblasti letoviska Safaga

Tobia Arbaa – sedm podmořských homolí s bohatým životem.

Každý den 3 denní ponory + noční ponor ( mimo první a poslední den ).

8.den: odlet do ČR. Tento program je pouze orientační. Může být změněn na základě vlivu počasí, rozhodnutí kapitána dané lodě a samozřejmě na základě dohody účastníků akce !!!!

 

V ceně je zahrnuto:

- 7 dní pobytu a 6 dní potápění na plně vybavené lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny… - ubytování na lodi ve dvoulůžkových kajutách, plná penze včetně nealko nápoj

-  zapůjčení potápěčských lahví ( 12 l ) a olov ( opasek vlastní ). V případě vaší potřeby můžeme zajistit i 15 l lahev - za příplatek transfer do přístavu a naopak letenka, letištní a bezpečnostní taxa, palivový příplatek

Cena nezahrnuje:

- vstupní vízum 25 USD

- bakšišné 30 EUR/ osoba / týden

- zapůjčení 15 l lahve 30 EUR/osoba/týden, nitrox 5 EUR/lahev nebo 60 EUR/osoba /týden neomezeně v případě

- vyplutí první den 20 EUR/osoba

- pojištění STORNO, cestovmí aní potápěčské ( možné objednat u nás ) 

 

STORNO PODMÍNKY:

Stornopoplatky za odstoupení od smlouvy se účtují ve výši níže uvedených částek či procentech ze smluvně sjednané ceny zájezdu za každého přihlášeného účastníka. V případě dokoupení cestovního připojištění, jsou stornopoplatky účtovány ze smluvně sjednané ceny bez příplatku za toto připojištění. Tuto částku není možné v případe storna vrátit:


Do 60 dní včetně před zahájením čerpání služeb uvedených ve smlouvě: 50% z celkové ceny zájezdu (bez příplatku za připojištění)
59 - 30 dní včetně před zahájením čerpání služeb uvedených ve smlouvě: 75 % z celkové ceny zájezdu (bez příplatku za připojištění)
V době kratší než 29 dnu před zahájením čerpání služeb uvedených ve smlouvě: 100% z celkové ceny zájezdu.

Počasí

Egypt patří k nejsušším a nejteplejším státům světa. Jeho podnebí se však mění v závislosti na zeměpisné šířce. Sever se vyznačuje spíše středomořským podnebím se stálými teplotami a občasnými dešťovými srážkami. Jih země a vnitrozemí jsou pak velice suché s vysokými teplotami a pověstnými pouštními výkyvy teplot (přes den až 50°C a v noci mohou teploty klesnout až k nule).

Obecně se dá říct, že v Egyptě panují letní teploty (podle našich měřítek) po celý rok. Pouze v období od prosince do února můžou denní teploty výjimečně klesnout až na 15°C. Vždyť také v souvislosti s Egyptským podnebím se mluví pouze o třech ročních obdobích - zima (15.11 - 15.3), první léto (15.3. - 15.7.) a druhé léto (15.7. - 15.11.), přičemž první dva měsíce druhého léta jsou nejteplejší částí roku a pro cizince můžou být jeho extrémní teploty přímo nesnesitelné.

Přidat nový ohlas

Termíny

Poptávkový formulář