Galapágy 22.11.-2.12.2020

Galapágy 22.11.-2.12.2020
«»Počet fotografií: 16
 
Galapágy
Galapágy
Galapágy
Galapágy
Galapágy
Galapágy
Galapágy
Galapágy
Galapágy
Galapágy
Galapágy
Galapágy
Galapágy
Galapágy 22.11.-2.12.2020
Galapágy 22.11.-2.12.2020

GALAPÁGY - návrh expedice

22.11. – 2.12.2020  (nebo do 8.12.  s propojeným výletem do Amazonie - její program zašlu na přání také)

Pokud hledáte skvělé ponory se spoustou ryb, žraloků, sib, velrybích žraloků nebo třeba potápění s lachtany, tak právě zde. Uvedený termín je zatím předběžný. Pokud by vám neseděl, ale chtěli jste i přes to jet, dejte nám prosím vědět. Podle ohlasů a zájmu ho pak potvrdíme závazně.

Galapágy jsou esence panenské přírody, tak jak si ji představujete. Na Želvích ostrovech /Galapagos/ se potkáme s endemickými druhy žraloků, mořskými i suchozemskými želvami, mořskými leguány a lachtany. A my jedeme v sezoně velrybích žraloků. Tito až 12 m dlouzí, klidní obři budou plavat na náš dosah. Hejna kladivounů jsou zážitkem na celý život.

LOĎ HUMBOLD EXPLORER pro 16 lidí      

Pokud hledáte skvělé ponory se spoustou ryb, žraloků, sib, velrybích žraloků nebo třeba potápění s lachtany, tak právě zde.

 

Galapágy jsou esence panenské přírody, tak jak si ji představujete. Na Želvích ostrovech /Galapagos/ se potkáme s endemickými druhy žraloků, mořskými i suchozemskými želvami, mořskými leguány a lachtany. Jedeme v sezoně velrybích žraloků. Tito až 12 m dlouzí, klidní obři budou plavat na náš dosah. Hejna kladivounů, sib, žraloků galapážských jsou zážitkem na celý život.

Plná penze formou bufetu, občerstvení mezi ponory, čaj, káva, nealko nápoje, pivo a víno

Pro potápěče: zázemí se sprchami se sladkou vodou, kompresorem, lahvemi, zátěží, plnicím systémem pro Nitrox,  2 stoly na foťáky a kamery.

Dva místní potápěčští průvodci a český instruktor – Jindra Soukal

 

Program cesty:

potápěčské safari na Galapágách. 

22.11. Odlet z Prahy do Ekvádoru. Přistání v hlavním městě Quito, transit, přenocování v příjemném hotelu v centru města. Prohlídka města, historické centrum patří pod ochranu UNESCO

23.11. Odlet z Quito na Galapágy, nalodění na loď

23.11. – 29.11. Potápěčské safari včetně ostrovů Darwin / Wolf. Jedná se pravděpodobně o dvě nejlepší potápěčské lokality na světě ( co se týká výskytu kladivounů, velrybáků a žraloků galapážských ), ostrovy jsou poměrně daleko na severu (200 km od nejbližšího dalšího ostrova) a vstup na tyto dva ostrovy možný není. Po cestě potkáme při potápění želvy, siby, lachtany, tučnáky aj aj ,-)

30.11. Odlet z Galapág do Quito, přenocování

Cena 189.900,-  zahrnuje:

Letenky včetně poplatků. Praha – Quito + Quito – Galapágy a zpět, pobyt 7 dní na lodi Humbold Explorer s plnou penzí a kompletním potápěním na ostrovech Darwin a Wolf, všechna ubytování se snídaní v hotelu v Quitu, transfery, český instruktor.

Cena nezahrnuje:

Pojištění DAN (povinné)
Pojištění storna zájezdu (volitelné)
Vstup do národního parku Galapágy (100 USD)
Odletová taxa z Ekvádoru (41 USD)
Tip pro posádku – volitelné / cca 70 - 100 USD
Tranzitní karta – 20 USD
Dekompresní komora – 35 USD
Nadváha pro přelet 3 USD/ 1 kg
Nitrox na celý týden – 150 USD
Doprava na/z letiště Praha – Ruzyně
Obědy a večeře při pobytu v Quitu
Vstupné do parku Cuyabeno ($20) a tipy.

Fotografie a krátké video z našich cest Galapágy najdete zde: 

https://www.youtube.com/watch?v=Bq9KjxvQErg&t=0s

http://www.relaxdive.cz/fotogalerie/galapagy.html

 

Záloha je placena na základě faktury, kterou obdržíte mailem nebo poštou. Platba je také možná v hotovosti  v našem centru. Vaše rezervace místa je platná a také potvrzena po přičtení 50% zálohy na náš účet.

 

Svůj případný zájem řešte prosím osobně s Jindrou Soukalem na tel.+420 608 925 000.

Další informace: plná penze formou bufetu, občerstvení mezi ponory, čaj, káva, nealko nápoje, pivo a víno

Pro potápěče: zázemí se sprchami se sladkou vodou, kompresorem, lahvemi, zátěží, plnicím systémem pro Nitrox, 2 stoly na foťáky a kamery.

Posádka: 8 členů plus 1 průvodce do přírody. Dva místní potápěčtí průvodci a český potápěčský instruktor – Jindra Soukal

Akci bude pořádat zapsaná a pojištěná cestovní kancelář Relax dive sro

 

 

 

Počasí

Klimatické podmínky se v Ekvádoru mění region od regionu. Zemi lze z hlediska podnebných podmínek rozdělit do čtyř oblastí, k nimž patří: pobřeží (La Costa), hornaté vnitrozemí (La Sierra), oblast Amazonie na východě (El Oriente) a souostroví Galapágy. Pobřežní nížiny na západě Ekvádoru jsou obvykle teplé s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů. Od prosince až do května tu trvá období dešťů. Tyto deště, často následované záplavami, přináší ze severu proudící El Niňo. Pobřežní oblasti jsou také významně ovlivňovány studeným Humboldtovým proudem, který přichází z jižního Pacifiku. Směrem do vnitrozemí a se stoupající nadmořskou výškou se klima mění. V horách je o poznání chladněji a například průměrná letní teplota v Quitu dosahuje 16°C. Čím vyšší je nadmořská výška, tím chladnější počasí na nás čeká. Během roku se zdejší teploty příliš nemění. Během nejchladnějších měsíců panují ve velkých výškách teploty kolem třinácti, v nejteplejších měsících kolem šestnácti stupňů. Na východě Ekvádoru panuje vlhké deštivé podnebí. Průměrná denní teplota je 25°C. Období sucha trvá v Amazonské oblasti obvykle od listopadu do února. Na Galapágách je celoročně příjemné suché a teplé klima s teplotami kolem 25 stupňů.

 

Přidat nový ohlas

Termíny

Poptávkový formulář